W sobotę, 17 maja Koło ZDR3+ ze Starachowic zaprasza na konferencję "Rodzina a Finanse".

Konferencja odbywa się w ramach obchodów dwudziestolecia Międzynarodowego Dnia Rodziny

Konferencje prowadzić będzie małżeństwo Pani Anna i Michał Malińscy na co  dzień pracujący  jako trenerzy w  Ośrodku ZAKKAI  w Chorzowie

Pieniądz jest dla wielu ludzi brudny, choć łacińskie przysłowie mówi: „Pecunia non olet”, czyli „Pieniądze nie śmierdzą”. W Biblii możemy przeczytać o ubóstwie i o tym, aby do rzeczy materialnych się nie przywiązywać. Jak to się ma do szukania w niej tekstów o gospodarowaniu finansami ?

Nazwa ośrodka pochodzi od herb. brzmienia imienia Zacheusz,  którego spotkanie z Panem zaowocowało niezwykłą przemianą życia, a zwłaszcza sfery finansowej

Państwo Malińscy prowadzą liczne szkolenia w ramach Edukacji Finansowej Crown. Ten pochodzący z USA pomysł na kierowanie się biblijnymi zasadami w zarządzaniu pieniędzmi trafił do Polski przez Ruch Nowego Życia.

Za oceanem wpadli na niego Howard Dayton i Lary Burker. Panowie zauważyli, że w życiu rodzinnym pieniądze są problemem, który często prowadzi do kłótni i rozwodów. Jako że byli chrześcijanami, zaczęli szukać odpowiedzi w Biblii. Tam też odkryli, że trzeba uczyć małżonków dobrego gospodarowania pieniędzmi, wychowywania do tego dzieci, a nawet pisania swojego... testamentu. Edukacja Crowna nie grozi przekrętami w stylu Amber Gold.

- Od kilku lat dane jest nam porządkować sprawy finansowe z Biblią w ręku – mówią Ania i Michał Malińscy z Chorzowa. – Mimo, że całe lata formowaliśmy się w Ruchu Światło-Życie nie przypuszczaliśmy, że tak konkretnie Bóg pragnie uczyć nas, jak wypłynęło.

Chęć dzielenia się z innymi zaowocowała stworzeniem nowego ośrodka Fundacji Światło-Życie, którego misją jest przypominanie Bożego spojrzenia na kwestie finansowe poprzez rozważanie wielu fragmentów biblijnych oraz prowadzenie grupowych i indywidualnych warsztatów, poruszających zagadnienia takie jak bilans majątkowy, budżet domowy, zwiększanie przychodu i obniżka kosztów, sposoby szybszej spłaty długów po testament.. W końcu poprzez Edukację Finansową CROWN zobaczyliśmy jak wiele Pismo Święte mówi na temat dawania, oszczędzania, inwestowania, planowania, a nawet długów i żyrowania. Całkowita przemiana myślenia o dobrach doczesnych spowodowała, że nie możemy nie mówić, czego Bóg dał nam doświadczyć i jak wiele dobra z tego wynikło.

 

Właściwie ciągle słyszymy narzekania ludzi na problemy finansowe, na to jak trudno związać koniec z końcem przy dodatkowych obciążeniach Rodziny np. kredytami.

Warto może więc  przyjść  w sobotę i posłuchać jak radzą sobie z tym inni:

Proponowane tematy sobotniej konferencji:

1 godzina: Konferencja:
Wspólnota majątkowa: czy aby na pewno? - jak wykorzystać finanse do budowania jedności małżeńskiej.

2 godzina: Konferencja i warsztaty:
Kiedy 2 + 2 = 5, czyli co może dać budżet domowy poza rejestrem wydatków.

3 godzina: Konferencja:
Jak i kiedy dać dzieciom pierwsze pieniądze - Wychowanie finansowe dzieci.

Wstęp bezpłatny, w miłej atmosferze przy kawie posłuchasz rad jak radzić sobie z materialną sferą naszego życia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich w każdym wieku ,dla dzieci przewidziane krótkie warsztaty z planowania małego budżetu.

Zainteresowanych przyprowadzeniem dzieci na warsztaty  (wiek od 7 do 13) proszę o kontakt pod numerem telefonu 781671199 lub maila: zdr3plus.starachowice@gmail.com