Wyścig „Ojcowie na start” rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin popołudniowych. Miejsce startu oraz mety usytuowane jest na polanie przy skrzyżowaniu ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej. Poprzednie edycje wyścigu organizowane jesienią i wiosną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę kilkuset startujących rowerzystów.

Szkoła „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” zaprasza do udziału w czwartej jesiennej edycji rodzinnego wyścigu rowerowego „Ojcowie na start”.  Odbędzie się on w sobotę 26 września b.r. w Międzylesiu na ternie dzielnicy Warszawa-Wawer. Trasa została wytyczona ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia i wspólnego spędzania wolnego czasu ojców z dziećmi. Zachęcamy w ten sposób do aktywnego i świadomego rodzicielstwa.

Po zakończeniu części sportowej przewidywany jest panel dyskusyjny na terenie Szkoły „Żagle” przy ul. Pożaryskiego 28, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach ojcostwa, wychowaniu, a także roli ojca w rodzinie.

 

Drużyna musi składać się z co najmniej dwóch osób – ojca i dziecka lub dzieci. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie wszystkich członków drużyny. Wynik drużyny to czas dojazdu na metę ostatniego z jej członków. W zależności od roku urodzenia najmłodszego uczestnika drużyna będzie kwalifikowana w jednej z kategorii:

  • kategoria I –  2008 i młodsze
  • kategoria II – od 2006 do 2007
  • kategoria III – od 2004 do 2005
  • open – 2003 i starsze.       

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego - przewidujemy dodatkowe atrakcje, tak by całe rodziny mogły kibicować startującym.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: http://ojcowienastart.pl/zarejestruj-sie,  opłata za udział w wyścigu wynosi jedynie 10 zł od rodziny, będzie ona wnoszona w dniu zawodów podczas rejestracji, która potrwa od godz. 9:00 do 10:30. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 11.00.

Informacje organizacyjne:
Miejsce: Warszawa Międzylesie, dzielnica Wawer
Rejestracja: w dniu wyścigu w godz. 9:00 - 10:30 oraz na stronie: ojcowienastart.pl
Start wyścigu: godz. 11:00.
Start i meta:  skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i  Maciejowickiej
Trasa: 7,5 km ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Opłata startowa: 10 zł od całej rodziny, płatna przed startem
Uwaga dla wszystkich zawodników: wymagany kask
Na miejscu: piknik rodzinny i mała gastronomia (teren Szkoły „Żagle” ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej)

Do pobrania:
1. Schemat trasy wyścigu 20 września 2014
2. Harmonogram imprezy